Ale kanał! – część druga – http://open.fm/alternatywa


Oto odsłona numer dwa mej „programerskiej” działalności – dziś ruszył kanał Alternatywa na platformie OPEN.FM, do którego wybrałem kawałki. Okazało się to być o wiele trudniejsze od kompilowania kanału Indie Rock.

Intuicyjnie wiadomo mniej więcej, czym indie rock jest. Z alternatywą sytuacja nie jest do końca czytelna. To przecież słowo-zastępnik, nadużywane, gdy pojawia się artysta/utwór, który robi sobie nic ze wszelakich podziałów gatunkowych. Tworzy to z alternatywy wyjątkowo pojemną szufladę, zacierając granice i uniemożliwiając przyjęcie jednolitej definicji. Dla przykładu: w przeciągu ostatnich minut pojawiły się na kanale utwory następujących, odległych od siebie, wykonawców: Primal Scream (Loaded ze Screemadeliki), Sigur Rós, The Breeders, Brendan Benson, Asobi Seksu, Jose Gonzales, Lech Janerka (Rower, oczywiście, że to pop, ale nie do ogarnięcia przez polskiego słuchacza), Broken Social Scene, Nick Cave, Pogodno, Scott 44, Lykke Li, National. Żeby było ciekawiej – konkurencyjna platforma (oczywiście, że podsłuchuję, jakże by inaczej) do alternatywy wrzuciła The Last Shadow Puppets czy Franza Ferdinanda, co zdaje się, że jest jednak nadużyciem. Z drugiej strony, jestem sobie w stanie wyobrazić, że gdy ktoś na moim kanale usłyszy Juvelena, czyli szwedzką kopię Prince’a AD 2008, stwierdzi, że osoba układająca plejlistę musiała być niespełna rozumu, bo to czysty pop przecież. Ba, ale – mimo ewidentnej przebojowości – dziwnym trafem nie pojawiał się w polskich rozgłośniach radiowych, bo pewnie zbyt inny od sieczki przez nie oferowanej. No to taki Juvelen to jest już alternatywa, czy jeszcze nie? Idę o zakład: ilu słuchaczy, tyle opinii.

I tak sobie myślę, że ta nieprzewidywalność może być największym atutem kanału. Według mnie, śmiga toto nie najgorzej. Zresztą sprawdźcie sami: http://open.fm/alternatywa lub opcja „radio” w komunikatorze GG. Wszelkie uwagi mile widziane.

Reklamy

Komentarze 3

  1. Posłuchamy,
    acz zaciekawił mnie uśmiech na „prawym tle”, czyżby jakiś utajniony przekaz? 🙂

  2. oj, ale chyba nie wiem, o co chodzi 🙂

  3. […] zajmuję się – między innymi stacjami Indie Rock oraz Alternatywa, o czym pisałem i TU i TU), wymyśliłem gdzieś na początku kwietnia stację skierowaną do osób homoseksualnych. Pomysł […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: